February 10, 2019

Orarul

Orarul cursurilor de limbă chineză pentru semestrul II, anul 2018-2019:

Cursuri de limbă chineză organizate în cadrul ULIM:

Grupe pentru maturi.

Nivelul Începător I A (Lector: Liang Qi, limba de lucru: engleza) – Marți, Joi – 18:00 – 20:00 bir.402

Nivelul Începător I B (Lector: Huang Xiaolin, limba de lucru: rusă) – Luni, Miercuri, Vineri – 16:00 – 17:20 bir. 406

Nivelul Începător I B (Lector: Ma Hui, limba de lucru: engleză) – Marți, Joi – 16:30 – 18:30 bir.404

Nivelul Începător I B (Lector: Chen Qi, limba de lucru: rusă) – Luni, Miercuri, Vineri – 18:00 – 19:20, bir.406

Nivelul Începător I B (Lector: Cairang Lamao, limba de lucru: engleză) – Marți, Joi – 18:00 – 20:00 bir.401

Nivelul Începător II A (Lector: Li Yao, limba de lucru: rusă) – Luni, Miercuri, Vineri – 18:00 – 19:20 bir.401

Nivelul Intermediar II B (Lector: Jing Jing, limba de lucru: engleză) – Luni, Miercuri, Vineri – 18:00 – 19:20 bir.402

Nivelul Intermediar III B (Lector: Yang Xitong, limba de lucru: engleză) – Luni, Joi – 18:00 – 20:00 bir.408

Nivelul Intermediar IVB (Lector: Liang Qi, limba de lucru: engleză) – Marți, Joi – 16:00 – 18:00 bir.403

Nivelul Avansat V B (Lector: Li Li, limba de lucru: engleză) – Luni, Miercuri – 18:00 – 20:00 bir.404

Grupe pentru copii.

Nivelul Începător  “Copii” I A (Lector: Cairang Lamao, limba de lucru: engleză) – Marți, Joi – 16:00 – 17:00 bir.402

Nivelul Începător  “Copii” I B (Lector: Gao Yuan, limba de lucru: engleză) – Luni, Miercuri, Vineri – 16:45 – 17:45 bir. 404

Nivelul Începător  “Copii” II A (Lector: Li Hongbo, limba de lucru: engleză) – Marți, Joi – 16:00 – 17:20 bir. 401

Nivelul Intermediar “Copii” II B (Lector: Li Xianhui, limba de lucru: engleză) – Luni, Miercuri, Vineri – 16:00 – 17:00 bir. 402

Nivelul Intermediar “Copii” III B (Lector: Li Yao, limba de lucru: rusă) – Luni, Miercuri, Vineri – 16:00 – 17:00 bir. 401

Cursuri de limbă chineză organizate în cadrul altor instituții de învățămînt:

Cursuri de limbă chineză organizate în cadrul Centrului Lingvistic “Tian Xia” din or. Bălţi  (Lector: Huang Xiaolin, limba de lucru: rusă, tel. 079785216) – Sâmbăta, Duminica  – 11:00

Cursuri de limbă chineză organizate în cadrul Universității de Stat din Comrat (Lector: Chen Qi, limba de lucru: rusă, tel. 079077684) – Joi – 16:00

Cursuri de limbă chineză organizate în cadrul Universității de Stat B.P. Hașdeu din Cahul (Lectorii: Ma Hui (începători I B) și Li Hongbo (începători I A), limba de lucru: engleză, tel.078075290) – Vineri – 15:00, Sâmbăta – 11:00

Cursuri de limbă chineză, de asemenea, sunt organizate în cadrul Liceului Teoretic “Mihai Berezovschi” , Liceul de Limbi Moderne “Socrate” , Liceul de Limbi Moderne și Management, Centrul educațional Ingenium filiale Buiucani și Ciocana, Grădinița nr.133 Universul Copiilor din or. Chișinău. Contactați instituțiile date pentru a afla orarul lecțiilor.